КНП «ЦПМСД» Дергачівської міської ради Харківської області 31.03.2021 р. розпочало кампанію з вакцинації населення від COVID-19 відповідно до Дорожньої карти з вакцинації проти COVID-19, згідно якої імунізація відбуватиметься в п’ять етапів. На даний час відбувається вакцинація людей на другому етапі.

Міністерство охорони здоров’я України визначило і запланувало таку послідовність вакцинації від COVID-19:

  1. Вакцинація людей із надвисоким ризиком інфікування та тяжкого перебігу коронавірусної хвороби COVID-19, а також тих, чия робота критично важлива в умовах пандемі Зокрема вакцину отримають медичні працівники та персонал закладів охорони здоров’я, де надають стаціонарну допомогу хворим на COVID-19. Також будуть вакциновані мешканці інтернатів, будинків догляду за літніми людьми та персонал цих закладів; учасники Операції об’єднаних сил на Сході України.

На першому етапі вакцинацію будуть проводити мобільні бригади з імунізації

  1. Вакцинація медичних працівників та персоналу, які працюють у закладах охорони здоров’я, що надають медичну допомогу хворим, включно з закладами інших міністерств і відомств. Також вакцину отримають працівники соціальної сфери, зокрема соціальні працівники.

На другому етапі можна буде вакцинуватися через мережу первинної медичної допомоги та мобільних бригад з імунізації

  1. Вакцинація людей із високим ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби COVID-19: літніх людей віком від 65 до 79 років, учителів та інших працівників сфери освіти. Також заплановано вакцинацію тих, хто підтримує безпеку та життєдіяльність держави, наприклад, працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної поліції України, військовослужбовців Збройних сил України тощо.

На третьому етапі можна буде вакцинуватися через мережу первинної медичної допомоги та мобільних бригад з імунізації

  1. Вакцинація людей із підвищеним ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби COVID-19, а також громадян України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях. На цьому етапі будуть вакциновані, зокрема, літні люди віком від 60 до 64 років, дорослі віком до 59 років, які мають супутні захворювання.

Вакцинуватимуть через мережу первинної медичної допомоги та мобільними бригадами з імунізації

  1. Вакцинація решти дорослого населення України. У разі наявності достатньої кількості вакцини може відбуватися водночас з попередніми етапами

Два раунди — дві дози вакцини

Вакцинація від COVID-19 на кожному з етапів проводитиметься раундами. В одному раунді ті, хто роблять щеплення, отримують по одній дозі вакцини. Повний захист від нового коронавірусу передбачає дві дози відповідно до схем застосування вакцин, які закуповуватиме наша держава.

Щеплення є добровільним для всіх груп населення і професійних груп.

Головним  очікуваним результатом від вакцинації є ефективний контроль над пандемією коронавірусної хвороби COVID-19, зниження навантаження на систему охорони  здоров’я і створення умов для відновлення економіки.

ДОВІДКОВО.

Вакцина AstraZeneca/Oxford — це векторна вакцина, розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведської компанією AstraZenecа. Вакцина, що виробляється на потужностях SerumInstitute (Індія), має локальну (торговельну) назву Covishield. Для повної імунізації потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 4–12 тижнів.