18 листопада Мінцифра розпочинає Тиждень цифрової грамотності — щорічну кампанію з перевірки та покращення цифрових навичок українців.
Цьогоріч акцент Тижня — на знаннях з кібергігієни.
Долучитися до Тижня цифрової грамотності можуть усі: громадяни, бізнеси, громадські організації, освітні заклади.
Для цього необхідно завантажити Open Pack із простими кроками для вдосконалення цифрових навичок.
Сайт Мінцифри – https://thedigital.gov.ua/news/mintsifra-rozpochinae-tizhden-tsifrovoi-gramotnosti-doluchaytesya-y-poshiryuyte-kulturu-tsifrovoi-gigieni
Facebook – https://www.facebook.com/share/v/tPdeq8ZsUGQ2UJRB/
Telegram – https://t.me/mintsyfra/6158
Долучайтеся й поширюйте культуру цифрової гігієни 18 листопада починаємо Тиждень цифрової грамотності — щорічну кампанію з перевірки та покращення цифрових навичок українців. Цьогоріч перевіряємо, як добре ви знаєте кібергігієну.
Долучитися до Тижня цифрової грамотності можуть усі: громадяни, бізнеси, громадські організації, освітні заклади. Для цього завантажуйте Open Pack із простими кроками для вдосконалення цифрових навичок і діліться ними в
соцмережах.
«Цифрова грамотність — це базова навичка для кожного, хто хоче бути успішним у сучасному світі. З початку заснування Мінцифри ми ставили ціль охопити базовими цифровими навичками 6 млн українців. Досягли її за
кілька років завдяки платформі Дія.Освіта. Зараз понад 60 % українців володіють базовими та просунутими цифровими навичками. Не менш важливо покращувати знання в цифровій безпеці, щоб користуватися всіма
перевагами технологій», — Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України.
На сторінках Дія.Освіта в соціальних мережах на вас чекатимуть:
- поради, як безпечно та з максимальними перевагами використовувати гаджети й мережу;
- інтерактиви про цифрову грамотність;
- гайди з використання онлайн-сервісів, доступні для користувачів усіх вікових категорій — від підлітків до людей елегантного віку.
«Ми живемо в час, коли цифрова грамотність є одним із ключових складників успіху та безпеки в житті кожної людини. Дія.Освіта — це безоплатна та доступна для всіх платформа актуальних знань і практичних навичок у сфері технологій, оновлена у 2023 році завдяки вагомій підтримці Google.org та Фонду Східна Європа. Сьогодні на платформі вже понад 2,3 млн користувачів, а також понад 200 освітніх серіалів у форматі едьютейнменту, симуляторів, тестів для визначення цифрових чи підприємницьких навичок і профорієнтації. Тиждень цифрової грамотності з Дія.Освіта — це можливість для кожного знайти нову інформацію, яка допоможе покращити цифрові навички та знання з кібергігієни», — зазначила Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.
Тож наступні 7 днів пройдуть під гаслом «Активуйте свою безпеку». Захистіть себе та рідних у цифровому світі під час війни за допомогою освітніх серіалів, створених за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої
інфраструктури України»:
- «Кібергігієна для молоді»
- «Базові знання з кібергігієни»
- «Кібергігієна: як захиститися від фішингу»
- «Персональна кібергігієна».
- та перевірте себе у двох симуляторах і швидкому тесті Кіберграмі.
Стежте за соцмережами Дія.Освіта під час Тижня цифрової грамотності, діліться матеріалами кампанії та ставайте амбасадорами цифрових навичок і кібергігієни: https://osvita.diia.gov.ua/cyberhygiene.
Допис ДО
Активуємо безпеку в онлайн-світі. Мінцифра розпочинає Тижден цифрової грамотності.
6 мільйонів українців вже пройшли програми з розвитку цифрових навичок від Мінцифри та Дія.Освіта. Тож наш наступний крок — посилити знання з кібергігієни, які допоможуть громадянам захистити себе та рідних у цифровому світі
Що ви отримаєте протягом наступних 7 днів?
- Гайди, як безпечно користуватися онлайн-сервісами та навчити цього родину. Наприклад, чи чули ви про схему-кетфішинг?
- Інтерактиви на тему цифрової грамотності, щоб перевірити наскільки ви свідомі кібергромадяни.
- Корисні добірки: тиць — і ви не тільки зберегли допис, а дізналися, як ще продуктивніше використовувати мережу та гаджети на вашу користь.
Мрієте побороти ворожі фейки та щоб найстарші члени родини не велися на підозрілі заклики-посилання?
Ставайте амбасадором цифрових навичок та кібергігієни завантажуйте Open Pack Тижня за посилання в описі профілю поширюйт матеріали серед тих, про кого дбаєте.
Активуймо свою безпеку! Варіанти публікацій
Варіант 1
Активуйте свою безпеку!
Міністерство цифрової трансформації розпочинає Тиждень цифрової грамотності — щорічну кампанію з розвитку й покращення диджитал-навичок українців та українок.
Стежте за сторінками Дія.Освіта, де протягом 7 днів на вас чекають:
- Прості й корисні гайди про те, як захиститися від інтернет-шахраїв
- Інтерактивні завдання, щоб перевірити навички кіберзахист
- Добірки порад, які зроблять користування гаджетами безпечним корисним
Більше жодних кліків на «Ви виграли 10 мільйонів гривень, перейдіть за посиланням».
Долучайтеся до Тижня цифрової грамотності, щоб знати, уміти й оберігати!
Варіант 2
Онлайн-безпека — це просто! Принаймні з Дія.Освіта
Мінцифра запрошує долучитися до Тижня цифрової грамотності та нагадати собі й рідним, як безпечніше користуватися перевагами гаджетів та інтернету.
Стежте за соцмережами Дія.Освіта та дізнавайтеся, як:
- уникнути поширених інтернет-шахрайств: кетфішингу, фішингу, вішингу
- користуватися гаджетами та мережею, не втрачаючи персональних даних
- перевірити рівень свідомого кібергромадянства за 15 запитань
Ви також можете стати амбасадором цифрових навичок! Завантажуйте OpenPack за посилання в описі профілю та діліться матеріалами про цифрову грамотність з близькими.
Будуємо сильну цифрову спільноту разом!
Варіант 3
Кіберзахист вашій хаті
Долучайтеся до Тижня цифрової грамотності! Переглядайте добірки на Дія.Освіта та користуйтеся простими кроками, завдяки яким жодна фішинг-чи вішинг-пастка не досягне вас.
Захистіть себе та рідних у цифровому світі під час війни за допомогою освітніх серіалів:
● «Кібергігієна для молоді»
● «Базові знання з кібергігієни»
● «Кібергігієна: як захиститися від фішингу»
● «Персональна кібергігієна»
Що робити після перегляду? Перевірте себе у двох симуляторах і швидкому тесті Кіберграмі.
Навчіть маму не натискати на сумнівні банери, а дідуся — на оголошення «про допомогу пенсіонерам, але спочатку заплатіть 100 гривень». І, звісно, про свою 2FA чудово подбати.
Завантажуйте матеріали й ставайте амбасадорами з кібергігієни. Будуємо сильну цифрову Україну разом!